Jdi na obsah Jdi na menu
 


              Z počátku nebylo společenství Vardenů vůbec plánováno. Jednoho dne se však Paladin jménem Argetlam, který se již nemohl dívat na to, jak se lidé v celém Azerothu i za jeho hranicemi, ba dokonce až v Outlandu,  se mezi sebou přou a nedokáží společně kráčet ruku v ruce, bok po boku. Proto se rozhodl, že tohle všechno změní a utvoří jednotnou Alianci. Horda totiž likvidovala Alianci neúprosně a rychle se šířila. Pomalu se ji podařilo obsadit celý jížní Stranglethorn Valey, ale Aliance jen přihlížela, jak její druzi umírají pod kopyty Taurenů a mocnými kletbami Nemrtvých mágů. A tímto začalo utváření Vardenů.

              Argetlam při svých cestách poznal několik zdatných bojovníků. Ihned se jim ozval se svým nápadem. Byli to : Kinxslion, Timon, Diarhoes, Alienek. Ti jeho návrh vyslehli a shodli se s jeho názorem, že je třeba začít něco dělat. Proto tedy podepsali zakladatelskou listinu a stanovily základy nového společenství. Ažihadem Vardenů byl zvolen Argetlam.

              Postupem času se začali Vardenové rozrůstat. Připojili se k nim trpaslíci, lidé, dokonce i elfové dokázali překonat svou nevraživost k trpaslíkům a našli k sobě vzájemný respekt. Také pár druhů z řad Dreneiů posílili Vardenské vojsko. Zkrátka celá Guilda jen a jen kvetla do dobrých rozměrů a kvalit.

              Ale jak už to chodí, není vždy na světě jen to hezké. Jednoho dne se stala vážná věc, která na okamžik ohrozila existenci Vardenů. Jedni z  nejbližších Ažihadových Vardenů, Kinxslion a Lolp, se rozhodli zvolit si jinou cestu a opustili jej. Naštěstí jeho nejvěrnější přítel Alienek zůstal věrný. Společně s Timonem a Diarhoesem.

              Tímto se ukázalo, že Vardenové jsou jednotní. Že není nic, co by je dokázalo rozdělit, nebo zničit. A proto jim buď sláva věčná a bohové Azerothu, stůjte při nich !